Szkolenie Trial z Akademią Enduro [PL]

 

Od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem wypróbowania motocykli trialowych i kiedy Akademia Enduro zaprosiła mnie do współpracy i wzięcia udziału w ich szkoleniu - nie wahałam się ani chwili. Kupując bilet lotniczy do Polski upewniłam się, że moje miejsce na treningu jest zapewnione!

Mówiąc szczerze, na początku nie miałam pojęcia, czego spodziewać się po tym nowym doświadczeniu. Wiedziałam tylko, że chciałabym spróbować swoich sił na motocyklu trialowym. Jak się później okazało - było to świetne przeżycie! Duże wrażenie zrobiła na mnie organizacja i wymagające ćwiczenia, co w konsekwencji zaowocowało tym, że pokochałam trial!

Akademia Enduro jest oficjalnym partnerem BMW Motorrad i od 2011 roku zajmuje się treningiem off-road a także organizowaniem motocyklowych ekspedycji.

Dwudniowy kurs, w którym wzięłam udział odbył się w placówce terenowej niedaleko Gliwic - 150 hektarów zróżnicowanego terenu, dostosowanego do różnego rodzaju motocykli i poziomu umiejętności! Pojedyncze trasy, piasek, błoto, strome wzgórza czy drogi biegnące przez las. Generalnie rzecz biorąc to miejsce ma w sobie wszystko, czego potrzebujesz!

Wynajęte motocykle były dostępne zarówno do treningu GS jak i na szkolenie trial. Wszyscy uczestnicy zostali zakwaterowani w hotelu Malinowski, gdzie mieliśmy unikalną możliwość do spotkań, zawarcia nowych znajomości czy opowiadania sobie nawzajem historii po aktywnym dniu. 

Podejmij wyzwanie bez prędkości

Tak, więc oto nasza grupa, trener Radek, Monika, Krzysztof i moi :)

Wszyscy genialnie się z sobą dogadywaliśmy i razem przechodziliśmy przez kolejne wyzwania kursu, które stawały na naszej drodze. Nie brakowało zabawnych momentów!

Radek ma w sobie bardzo pozytywną energię i jednocześnie potrafił zachęcić do działania. Cierpliwie prowadził nas przez podstawy: począwszy od posługiwania się gazem, sprzęgłem, hamulcami, poprzez ćwiczenia równowagi, do bardziej technicznych ćwiczeń jak podjazdy i zjazdy, skręty i zawracanie na podjeździe, ósemka na stojąco i jazda po belce. Te ćwiczenia były świetnym doświadczeniem fizycznym, ale także psychicznym.

... i w końcu nauczyłam się jak stawiać motocykl na gumę!

Motocykle wypożyczone z Akademii, na których mieliśmy okazję jeździć to między innymi Jotagas 125, 280, 300 i Beta Evo 300.

Jak oceniam wrażenia? Przede wszystkim, nie mają siedzenia! Te dwusuwowe motocykle są niezwykle lekkie (ważą jedynie ok. 64-68 kg), są ciche, mają wyjątkowe hamulce i płynnie się je steruje a przede wszystkim dają niesamowitą ilość frajdy!

Dzięki temu kursowi miałam okazję zasmakować jazdy trialowej i chyba się uzależniłam! Nauczyłam się przy okazji nowych, wartościowych technik związanych z utrzymywaniem równowagi czy kontrolą motocykla, które będę mogła zastosować na swoim GS-ie.

Podsumowując, zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił na kursie trail. Jeśli chciałbyś polepszyć swoje umiejętności- zarówno w praktyce jak i w teorii, bez względu na doświadczenie każdy znajdzie coś dla siebie.

Serdeczne podziękowania dla Akademii Enduro za to niezapomniane doświadczenie. Przy kolejnej wizycie w Polsce na pewno znów się u Was pojawię ;)

 

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.